– Nábytková banka Středočeského kraje, z.s. – 

Aktuality

Jaký nábytek je nejvíce žádaný

Prioritně přijímáme postele – převážně jednolůžkové, palandy válendy a rozkládací gauče
(čalouněné a matrace pouze udržované a vyčištěné!).
Dále policové šatní skříně, stoly, židle a funkční elektrospotřebiče – pračky, ledničky, sporáky, mikrovlnky a varné konvice. 🎛🛌🛋🚪🪑
Kontaktovat nás můžete přes telefon +420 604 218 907, e-mail info@nbsk.cz nebo webové stránky www.nbsk.cz .
DĚKUJEME, ŽE S NÁMI SMYSLUPLNĚ ŠETŘÍTE ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ! 🌏
VŠICHNI ZA JEDNOHO A JEDEN ZA VŠECHNY.
Včera nás poctili návštěvou ReUse Federace a představitelé partnerských nábytkových Nábytková banka Libereckého kraje, Nábytková banka Ústeckého kraje, z.s., Nábytková banka Plzeňského kraje, z.s.. Děkujeme a těšíme se ze spolupráce, která podporuje umírněnost spotřebního chování nás všech, doplňuje již zavedené a fungující systémy a je účinným nástrojem pro životní prostředí i pro oblast sociální. Každá nábytková banka samostatně pro svůj kraj a přitom s Federací jako jeden celek. Protože to dává smysl! 🤟
 
– https://www.facebook.com/nbsk.cz/ , dne 28.2.2024 – 

Nábytková banka chce snížit objem odpadu a zároveň pomoci potřebným

Nábytková banka Středočeského kraje dostane od kraje dotaci ve výši 200 000 korun na první tři měsíce svého provozu. Cílem činnosti Nábytkové banky je prevence vzniku odpadu, snižování množství velkoobjemového odpadu a současně pomoc lidem v nouzi. Žádost o poskytnutí dotace na provoz v období prosinec 2023 až únor 2024 dnes schválili radní. „Máme schválený Plán odpadového hospodářství Středočeského kraje na období 2016 – 2025, kde je jedním z cílů předcházení vzniků odpadů. Projekt nově vznikající středočeské nábytkové banky plně naplňuje koncept cirkulární ekonomiky, protože dává druhou šanci nábytku a vybavení do domácnosti, které by jinak skončily jako odpad. Tím se prodlužuje jejich životnost. Kromě toho věci z nábytkové banky poslouží lidem, kteří by si jejich nákup nemohli dovolit,“ vysvětlila radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková. Nábytkové banky úspěšně fungují již v několika dalších krajích, se kterými ta středočeská navázala spolupráci. Věci jsou získávány od dárců zdarma a následně zdarma poskytovány jako materiální pomoc příjemcům přes partnerské organizace, jako jsou sociální odbory a neziskové organizace. Nejde tedy o sběrný dvůr, pomoc je shromažďována a distribuována na základě e-mailové (info@nbsk.cz) či telefonické dohody a na základě doporučení sociálních organizací. „Budeme rádi, pokud se s námi spojí odbory měst a obcí Středočeského kraje pro oblast životního prostředí a sociální oblast, poskytovatelé sociálních služeb a NNO, které nás mohou kontaktovat s žádostí o podporu klientů i organizací samotných a především osloví ty, kteří hledají efektivní způsoby, jak podpořit vlastní odpadové hospodářství, uvažují o zřízení re-use centra nebo nábytkové banky, aby společně s námi pracovali na budování komplexního cirkulárního systému a možnosti předcházení vzniku odpadu v rámci Středočeského kraje,“ uvedla předsedkyně spolku Nábytková banka Středočeského kraje Pavla Campodonicová.
- Tisková zpráva Středočeského kraje, Michal Kroutil, dne 20. 1. 2024

Zpravodaj Města Benešov

Nábytková banka Středočeského kraje, z.s., představuje inovativní službu v oblasti udržitelnosti a sociální odpovědnosti ve Středočeském kraji. Organizace vznikla s cílem podporovat životní prostředí a celkovou kvalitu života obyvatel našeho regionu. Společně můžeme přispět k udržitelnějšímu přístupu k nakládání s nábytkem a věcmi do domácnosti.
Nábytková banka přijímá darem nábytek, spotřebiče, bytový textil a jiné vybavení do domácnosti, které vám leží neupotřebené doma a vy nevíte kam s nimi. Je důležité, aby darované věci byly stále funkční, čisté, zdravotně nezávadné a v dobrém stavu. 🌟 Přesně takové, jaké byste si přáli dostat, kdybyste si je nemohli dovolit a sami pořídit.
Na Nábytkovou banku Středočeského kraje se můžete obracet i při vyklízení domácnosti/nemovitosti po předchozí domluvě.
Získaným nábytkem a ostatním vybavením podporuje nábytková banka nízkopříjmové domácnosti, lidi v nouzi a další potřebné formou bezplatné materiální pomoci. Pokud se nacházíte v tíživé situaci, neváhejte se obrátit na své sociální pracovníky, případně Úřad práce, kteří se mohou spojit s koordinátorem nábytkové banky přes uvedené kontakty a navázat spolupráci, abychom vás společně mohli podpořit.
Chcete-li využít služeb Nábytkové banky Středočeského kraje, kontaktujte koordinátora od ÚTERÝ do ČTVRTKA na tel. č. +420 604 218 907, přes e-mail info@nbsk.cz nebo přes www.nbsk.cz, kde naleznete Formulář pro dárce /Chci darovat/, Žádost o materiální pomoc /Potřebuji nábytek/ i Žádost o spolupráci pro poskytovatele sociálních služeb a neziskové organizace /Chci spolupracovat/. 🤝🌐
- článek Město Benešov, dne 15. 1. 2024 -

dodavka2

Blíží se Vánoce a i my pro Vás máme dárek. Jsme tu pro Vás, připraveni přijímat nábytek a jiné vybavení do domácnosti, které Vám leží neupotřebené doma, nevíte kam s nimi a je Vám líto je vyhodit. Je důležité, aby takové věci byly stále funkční, zdravotně nezávadné a v dobrém stavu. Přesně takové, jaké byste si přáli dostat, kdybyste si je nemohli dovolit a sami pořídit. Drobné vady umíme opravit. Kontaktovat nás můžete od ÚTERÝ do ČTVRTKA  na tel. č. +420 604 218 907 nebo kdykoliv přes e-mail info@nbsk.cz. Pro ty, kteří byste byli rádi obdarováni a nacházíte se v tíživé situaci se prosím obracejte na své sociální pracovníky, případně Úřad práce, kteří se s námi mohou spojit přes uvedené kontakty, navázat spolupráci, abychom Vás společně mohli podpořit. Obracet se na nás můžete z jakéhokoliv koutu Středočeského kraje, budeme se snažit pro Vaše věci nalézt upotřebení ve Vašem regionu. Buďte k nám, prosím, ohleduplní, každé začátky jsou těžké, u nás jako dobrovolné neziskové organizace to platí dvakrát. Budeme se věnovat každému přání a požadavku, jak k nám budou přicházet, v rámci našich možností. A pamatujte, nejsme skládka, jsme tu pro Vás, Vaše věci a skutky, které dávají smysl!

– Vaše Nábytková banka Středočeského kraje –

Představuji Vám Nábytkovou banku Středočeského kraje, z.s., službu, která vzniká na podporu životního prostředí, na podporu nás všech ve Středočeském kraji, kteří chceme darovat nábytek a věci do domácnosti, stále funkční a v dobrém stavu, a nevíme kam s nimi, abychom tak podpořili domácnosti, které limituje životní situace a naopak nábytek a další věci potřebují. Aneb spolu znovu dáváme věcem nový život a podporujeme morální hodnoty spotřebního chování.

Jde o inovativní projekt, který si ve Středočeském kraji hledá cestu. Nyní pracujeme na zprovoznění skladu, zajištění týmu, který se o Vás bude starat a především na získání finanční podpory, bez které se neobejdeme.
Co však můžeme již prozradit je, že působit budeme na Benešovsku, ale své služby nabízíme v rámci celého Středočeského kraje. Sledujte nás a brzy Vám představíme naš sklad a celý tým.

Tel.: +420 604 218 907

E-mail: info@nbsk.cz

Adresa

Sídlo: 

Čechova 1247,  256 01 Benešov 

Najdete nás: 

Pražská 126,  256 01 Benešov

Provozní doba

Příjem a výdej nábytku je třeba předem domluvit na tel. čísle +420 604 218 907 nebo e-mailu info@nbsk.cz

ÚTERÝ – ČTVRTEK

Copyright © 2023 Nábytková banka Středočeského kraje, z.s.